Kontakt

Raus Planterings skola
Östra Tallgatan 10
252 29 Helsingborg

Expeditionen

Expeditionen är öppen måndag–torsdag klockan 8–12.

Irene Hitchcock, skolassistent
E-post: irene.hitchcock@helsingborg.se
Telefon: 042-10 64 82

Janne Bengtsson, vaktmästare
Mobil: 0702-10 70 45

Skolledning

Catarina Karvonen, rektor
E-post: catarina.karvonen@helsingborg.se
Telefon: 042-10 74 20

Gunilla Bosson, biträdande rektor
E-post: gunilla.bosson@helsingborg.se
Telefon: 072-188 55 06

Fritidshem

Lilla fritids, åk. F-2
Telefon: 0708-693942

Stora fritids, åk. 3-6
Telefon: 042-106757

Arbetslag

Förskoleklass
Telefon: 0708-693942

Åk. 1
Telefon: 0708-175478

Åk. 2-3
Telefon: 0708-175498

Åk. 4-6
Telefon: 0708-175489

Elevhälsoteamet

Skolsköterska
Sandra.Sobieski@helsingborg.se
Telefon: 070-869 42 10

Kurator
anna.hogberg@helsingborg.se
Telefon: 073-231 11 55

Socialpedagog
Lilya.Sommar@helsingborg.se
Telefon: 072-212 34 37

Psykolog
Hanny.Dahl@helsingborg.se